שאלות ותשובות

שאלה: האם ניתן לחבר גלאי עשן למערכת האזעקה? והאם ניתן לקבל התראה לטלפון הנייד?
תשובה: גלאי אש ועשן ניתנים לחיבור למערכות האזעקה הביתיות, אומנם הדבר אינו עומד בתקנים המחייבים מערכת אש נפרדת .
במידה וחיברת גלאי עשן למערכת היודעת לשלוח התראה לטלפון ניידים תוכל לקבל על כך התראה לטלפון הנייד

שאלה: האם נדרשות הכנות מסוימות בשלב הבנייה בכדי להתקין מערכת אזעקה בבית?
תשובה: ישנם 2 סוגי מערכות אזעקה ביתיות:
1. מערכת קווית המצריכה חיווט ממערכת האזעקה לגלאים
2. מערכת אלחוטית – שאינה מצריכה חיווט או הכנה מוקדמת כיום המערכות האלחוטיות הם מתקדמות מאוד ונותנות פיתרון מצוין ונוח לבתים פרטיים.
מערכות אלו מופעלות באמצעות שלט (בדומה לרכב) או ע""י קודן וניתן גם לחבר להם גלאי בטיחות כגון גלאי הצפה , גלאי עשן וגלאי גז co

שאלה: האם ישנם מצלמות מוסתרות או שניתן להסוות אותם בתוך חפצים?
תשובה: כיום ישנם מגוון רחב מאוד של מצלמות מכל הסוגים ולכל מטרה ובאיכיות מצוינות.ניתן להסוות מצלמות כמעט בכל דבר , החל מגלאי של מערכת האזעקה ועד לתמונה על הקיר או כל חפץ אחר שתוכל לחשוב עליו .

שאלה: איזו מערכת אזעקה אפקטיבית יותר.מערכת אזעקה פנימית או מערכת חיצונית?אני גרה בבית קרקע.
תשובה: שמדובר על מערכות אזעקה מדובר על גלאים המשדרים לרכזת שלרוב יושבת בתוך הבית. למערכת כזאת ישנם גלאים פנמיים וחיצונים שכמובן ניתן לשלב בינהם , המצב האידיאלי הוא 2 מעגלי אבטחה , מעגל חיצוני עם גלאים מחוץ לבית ומעגל פנימי עם גלאים פנימיים המחסים את הפתחים (חלונות ודלתות), יש לציין שכיום גם כאשר ישנם גלאים חיצונים מתקדמים ומעולים , עדיין הפוטנציאל לאזעקות שווא מגלאים חיצוניים גבוה בהרבה , אם מדובר בשאלה של או מעגל פנימי או חיצוני , כמובן שעדיף גלאים פנימיים.

שאלה: מה באפשרותי לעשות , אני רוצה שהבית יהיה מוגן תמיד ואני לא רוצה לנעול את הכלב באחד החדרים. מדובר על כלב לא גדול במיוחד.
תשובה: כיום יש פיתרון לבעיה שהצגת. ישנו גלאי נפח שיודע להתעלם מחיות. הגלאי מתאים לחיות עד גובה 65 ס""מ ועד משקל של 36 ק""ג והוא יודע להבדיל אותם מבני אדם .
הגלאי כן יתריע במידה והכלב יקפוץ על מעקה הספה או חפץ גבוה אחר .

שאלה: ראשית אני רוצה להבין מה ההבדלים בין מערכות האינטרקום השונות שיש לבית. קראתי עליהן מידע ולא ממש הבנתי או התרשמתי מהבדלים מהותיים. אני צריכה מערכת אינטרקום פשוטה ויעילה דרכה אוכל לראות מי נמצא בשער הבית. אני אשמח לשמוע המלצות וניסיון עם בעלי מקצוע בתחום.
תשובה: מגוון מערכות האינטרקום בשוק הוא גדול , אך ההבדלים בין המערכות הם לא כל כך גדולים. ישנם מערכות אינטרקום קוויות עם מצלמה ובלי , מערכות אלחוטיות עם מצלמה ובלי , מערכות עם קודנים וללא קודנים .
כמובן שיש איכותיים יותר ופחות , אך בסך הכל לצרכים שרשמת יש מגוון רחב של מערכות. המלצתנו היא להזמין יועץ מיגון שיגיע ויתאים לך מערכת לפי התנאים בשטח ולפי הצרכים שלך.

שאלה: יש מערכות שמתעלמות מבעלי חיים עד גובה ומשקל מסויים. מה לגבי חתולים שמקפצים לכל גובה אפשרי? זה מתעלם גם מזה? תודה!!
תשובה: מערכת אזעקה איננה מתעלמת מבע""ח אלא האלמנטים שמגלים והכוונה היא לגלאים ולכן אתייחס לגלאים . ניתן לחבר לכל מערכת אזעקה הקיימת בשוק גלאים שאינם מזהים בע""ח במשקלים החל מ18 ק""ג ועד למשקל 38 ק""ג. לגלאים הנ""ל הוכנסו תרחישים של בעלי חים ההולכים על 4 בגובה מסוים תוך כדי התמקדות בראש שמהווה מקור חום מרכזי בגוף הנע. ולשאלתך חתול שמקפץ יפר את איזון המשוואה ויגרום להפעלת הגלאי אין פתרון טוב למצב זה. ישנה דרך אחרת לפתור את הבעיה והי להתקין את הגלאי הפוך (הכוונה מלמטה למעלה) ובגובה מהרצפה בו החתול אינו עובר אותו אך במידה והחתול מקפץ מעל גובה של 1.5 מטר. צריך לתכנן את המערכת מחדש בצורה של הגנה על פתחים בעזרת גלאי וילון פסיביים ת גלאי קרן אקטיביים ומפסיקים מגנטיים.

סגור לתגובות.